Законопроєкт щодо закриття кримінального провадження у зв’язку з декриміналізацією діяння підтримано НААУ

29.08.2022

Законопроєкт щодо закриття кримінального провадження у зв’язку з декриміналізацією діяння підтримано НААУ

Відповідний правовий аналіз проєкту Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо закриття кримінального провадження в зв’язку з декриміналізацією діяння» (реєстр. № 7630 від 02.08.2022) здійснив Комітет з кримінального права та процесу НААУ.

Законотворча ініціатива спрямована на створення належного правового механізму закриття кримінального провадження у зв’язку з декриміналізацією діяння.

Листом Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності    від 03.08.2022 до НААУ запропоновано висловити правову позицію щодо цього законопроєкту. 

Змінами до Кримінального процесуального кодексу України пропонується виключити п. 4 ч. 1 ст. 284 КПК України як такий, що визнаний неконституційним, і доповнити зазначену статтю новим пунктом, згідно з яким підставою для закриття кримінального провадження є втрата чинності законом, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння, у вчиненні якого підозрюється чи обвинувачується особа. Також запропоновано унеможливити закриття кримінального провадження за цією підставою в разі, якщо підозрюваний, обвинувачений проти цього заперечує. За таких обставин кримінальне провадження буде продовжуватися в загальному порядку, передбаченому КПК України, і у випадку визнання особи винуватою у вчиненні кримінального правопорушення та ухвалення судом обвинувального вироку вона звільняється від покарання (доповнення п. 2 ч. 4 ст. 374 КПК України).

За результатами здійсненого правового аналізу НААУ підтримала законодавчу ініціативу.

Джерело

Законопроекти