Змінено правила внесення до ЄРАУ інформації про нового адвоката

21.06.2023

Змінено правила внесення до ЄРАУ інформації про нового адвоката

Адвокат, який отримав свідоцтво та склав присягу, повинен у цей же день подати заяву про внесення відомостей до ЄРАУ та сплатити щорічний внесок. Для тих, хто не визначився з робочим місцем, встановлено особливу процедуру.

Відповідні зміни до п. 3.2 Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України внесено рішенням РАУ №64. Документ оприлюднено на сайті НААУ.

Згідно з оновленими правилами, для внесення відомостей до ЄРАУ адвокат в день отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та складання присяги зобов’язаний подати до ради адвокатів регіону, яка видала йому свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, заяву про внесення відомостей про нього до ЄРАУ та сплатити щорічний внесок адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

До заяви мають бути додані копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, копія свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту та документ, що підтверджує адресу робочого місця.

Якщо на момент подання заяви про внесення відомостей до ЄРАУ адвокат не визначився з адресою робочого місця, або має намір здійснювати адвокатську діяльність в іншій області, то відомості про адресу робочого місця до ЄРАУ не вносяться. У цьому випадку адвокат протягом трьох днів зобов’язаний внести зміни до відомостей про себе в ЄРАУ, надавши документально підтверджену інформацію до ради адвокатів регіону, яка видала йому свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, або звернутися з заявою про видачу трансферного витягу.

У разі неподання заяви про внесення відомостей до ЄРАУ у визначений строк, рада адвокатів регіону протягом трьох робочих днів з дня прийняття присяги адвокатом та видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, вносить відомості до Єдиного реєстру адвокатів України стосовно такого адвоката за наявною в раді інформацією, окрім відомостей щодо адреси його робочого місця.

Новини партнерів та ЗМІ