10 тисяч адвокатів не сплатили внески за 2021

15.09.2021

10 тисяч адвокатів не сплатили внески за 2021

Орієнтовно 10 тисяч адвокатів мають заборгованість по оплаті внесків за 2021 рік.

 
Про це повідомив під час засідання РАУ заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.
 
Так, за 9 місяців поточного року з 45 569 діючих адвокатів сплатили внески на РАР 34 700 адвокатів. Частину внеску на НААУ сплатили 35 684 адвокатів. 780 адвокатів є звільненими від сплати внесків з різних підстав, передбачених рішеннями РАУ.
 
«Це серйозна ситуація, і я хотів би голів рад адвокатів регіонів закликати підняти дисципліну в регіонах», – сказав Валентин Гвоздій. При цьому він зауважив, що є адвокати, які сплачують частину внеску, – або тільки на РАР, або тільки на НААУ, «хоча створені всі умови для того, щоб так не було».
 
Валентин Гвоздій нагадав, що є рішення РАУ про рекомендації застосовувати дисциплінарні провадження до адвокатів, які не сплачують внески.  Несплата внеску вважається дисциплінарним проступком. «На це реагувати можна тільки дисциплінарними провадженнями, і давайте активізувати роботу в цьому напрямку», – сказав Валентин Гвоздій.
 
Нагадаємо, ради адвокатів регіонів можуть повторно подавати скарги до регіональних КДКА щодо адвокатів-неплатників щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, якщо після закінчення строку раніше накладеного дисциплінарного стягнення вони не сплатили заборгованість.
 
КДКА можуть притягувати їх до дисциплінарної відповідальності у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю з подальшим внесенням відповідного запису до ЄРАУ, ідеться у рішенні Ради адвокатів України від 19 березня 2021 року.
 
Юридичні новини України