16 вересня – вебінар на тему «Особливості захисту прав інтелектуальної власності в умовах воєнного стану»

14.09.2022

16 вересня – вебінар на тему «Особливості захисту прав інтелектуальної власності в умовах воєнного стану»

Шановні адвокати! Повідомляємо, що у п’ятницю, 16.09.2022 з 11.00 до 13.00 відбудеться вебінар на тему: «Особливості захисту прав інтелектуальної  власності в умовах воєнного стану».

Реєстрація на вебінар відбуватиметься через Центр акредитації Вищої школи адвокатури  https://cpd.hsa.org.ua/

Доповідачем виступатиме адвокат Чернобай О.В., член Ради адвокатів Київської області, Голова комітетів інтелектуальної власності та Ветеранів і соціального захисту адвокатів Київської області.

За результатами вебінару учасники отримають 2 бали.

Серед головних проблем, які розглядатимуться під час вебінару, будуть наступні:

Питання стосовно захисту прав інтелектуальної власності наразі набуває своєї гостроти і породжує породжують чимало дискусій і проблемних моментів.

Так, наприклад, велику кількість нюансів викликає питання щодо подовження чи поновлення строків в процедурі набуття прав інтелектуальної власності. Зміни законодавства в питанні визначення предмету позову у справах про визнання недійсними прав на об’єкти інтелектуальної власності зумовлюють дещо нові підходи до правового статусу ДП «Український інститут інтелектуальної власності» в судових справах.

Велике коло теоретико-практичних проблем продовжує викликати судова експертиза в галузі інтелектуальної власності, а саме: питання проведення та оформлення експертизи до подання позву, коло питань, які ставляться  на вирішення експертизи, оцінка експертного висновку судом, призначення повторних та додаткових експертиз, залучення спеціалістів тощо.

Заслуговує на окрему увагу поява в правовому судовому полі такого виду доказів, як рецензія на висновок судового експерта. Також, викликає необхідність переосмислення підходів до використання такого виду доказів, як показання свідків в господарському процесі, а також такого інструменту, як забезпечення доказів.

В той же час спостерігаються все ж таки непоодинокі випадки як зловживань своїми процесуальними правами так і неправильного застосування норм права та доказових  інструментів, наприклад таких, як електронні докази, висновки судових експертиз, документальні докази тощо.

І головним наразі є питання стосовно особливостей захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності, які належать фізичним і юридичним особам Російської Федерації, у тому числі можливість вилучення таких об’єктів як активів у зазначених осіб, а також у осіб, визнаних винними в колабораційній діяльності.

Вебінар присвячений розгляду вказаних вище проблемних питань, а наслідком прослуховування лекції буде підвищення обізнаності адвокатів з особливостями захисту прав інтелектуальної власності в даний час, а отже розглядувана лекція є актуальною для адвокатів, що практикують в царині інтелектуальної власності.

 
Юридичні новини України