Адвокатам розкажуть про діяльність Європейської прокуратури

06.10.2021

Адвокатам розкажуть про діяльність Європейської прокуратури

«Українські адвокати повинні знати, як працюють такі інституції в Євросоюзі, як Європейська прокуратура. Відтак, НААУ тісно співпрацюватиме з цією організацією, аби інформувати вітчизняну адвокатську спільноту про особливості її роботи».

Про це заявив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, коментуючи свою участь у конференції European Criminal Bar Association, яка відбулася у Берліні 1-2 жовтня у співпраці з Федеральною палатою адвокатів Німеччини, повідомляє «Закон і Бізнес».
 
Ключовим питанням порядку денного міжнародного форуму  був запуск роботи офісу європейського прокурора – European Public Prosecutor Office.
 
«Для України це цікавий досвід. Оскільки зараз співпраця з ЄС з правових питань розвивається і вона досить комплексна, українські адвокати повинні бути готовими захищати наших громадян і в цілому володіти знаннями, як працюють такі інституції в Євросоюзі», – каже адвокат.
 
При цьому він додає, що НААУ тісно співпрацюватиме з Європейською прокуратурою, аби інформувати українську адвокатську спільноту про особливості її роботи.
 
Європейська прокуратура є новою незалежною прокуратурою Європейського Союзу, на яку покладено відповідальність за проведення розслідувань і притягнення до суду за злочини проти фінансових інтересів ЄС. До них відносяться декілька видів шахрайства, шахрайства з ПДВ зі збитками понад 10 мільйонів євро, відмивання грошей, корупція тощо.
 
EPPO проводить розслідування, здійснює дії щодо притягнення до відповідальності та виконує функції прокурора у компетентних судах держав-учасниць до остаточного вирішення справи. Опитування всіх держав – членів ЄС, що беруть участь у проекті показує, що EPPO розпочнеться щонайменше з 3000 справ.
 
Новини партнерів та ЗМІ