Адвокатам системи БПД розширюють можливості навчання

13.02.2024

Адвокатам системи БПД розширюють можливості навчання

Проходження курсів програми Ради Європи HELP та отримання відповідного сертифікату враховуватиметься Вищою школою адвокатури при підрахунку балів, які необхідно набрати адвокатам системи БПД відповідно до Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України.

Таке рішення нещодавно прийняла Рада адвокатів України.

Також планується створити робочу групу, яка вивчить напрацювання адвокатів України, що мають досвід та бажання проводити спеціальні курси підвищення кваліфікації з питань безоплатної правничої допомоги.

Нагадаємо, відповідно до п.21-1 Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України, затвердженого рішенням РАУ від 03.07.2021 №63, адвокати, які подали відомості про включення до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу або уклали контракт чи договори про надання БВПД, мають отримати за рік не менше двох залікових балів з навчання з питань безоплатної правової допомоги.

Відтепер сертифікат про проходження курсів Ради Європи на платформі HELP (курси є безкоштовними) зараховуватиметься адвокатам, що співпрацюють із системою БПД, як навчання у виконання цих вимог Порядку.

Відповідні зміни до Порядку запропонував під час засідання Ради адвокатів України заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. Напередодні він провів робочу зустріч з керівництвом проекту HELP.

«Це навчальна платформа і вони проводять чимало заходів. Причому для України вони вже переклали 33 продукти. Серед них є ті, що присвячені питанням правничої допомоги, – розповів В.Гвоздій. – Для нашої ситуації цікавими можуть бути розроблені теми про злочини на грунті ненависті, права людини в Збройних Силах та інші. Курси доступні на сайті HELP і українські адвокати мають змогу навчатися дистанційно».

Довідково. Програма Ради Європи HELP (Human Rights Education for Legal Professionals, Навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій) – освітня програма, що впроваджується в рамках РЄ з 2006 року. Вона реалізується відповідно до Рекомендації (2004)4 Комітету міністрів Ради Європи щодо застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в університетській освіті та професійній підготовці практикуючих юристів, в тому числі адвокатів.

Необхідність програми, серед іншого, зумовлена тим, що Європейський суд з прав людини намагається зменшити кількість отримуваних скарг шляхом навчання представників правничої сфери ефективно і правильно застосовувати Конвенцію у своїй діяльності.

Мережа HELP складається з представників національних установ підвищення кваліфікації суддів і прокурорів та адвокатських об’єднань з країн-членів РЄ. Учасники збираються щорічно для обміну досвідом, взаємних консультацій та прийняття дорожньої карти, що містить теми, які стануть пріоритетними при розробці нових навчальних програм і матеріалів HELP.

Джерело

Новини партнерів та ЗМІ