Адвокатські запити: практика Оболонського районного суду м. Києва

15.04.2024

Адвокатські запити: практика Оболонського районного суду м. Києва

Справа № 756/1928/24

номер провадження № 3/756/1458/24

 

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

«25» березня 2024 року суддя, Оболонського районного суду м. Києва Жежера О.В., розглянувши в м. Києві адміністративний матеріал, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , працюючої директором ТОВ «Беллі груп» юридична адреса: м. Київ, проспект В. Івасюка, 26-а,

за ч.5 ст.212-3 КУпАП –

в с т а н о в и в:

Уповноваженим Радою адвокатів Київської області членом Ради адвокатів Лішневським І.Г. складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідно до якого директор ТОВ «Беллі груп»  ОСОБА_1 , несвоєчасно надала відповідь на адвокатський запит адвоката Грищука М.В. чим було порушено ч.2 ст.24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», за що передбачена відповідальність згідно ч.5 ст.212-3 КУпАП.

ОСОБА_1 , в судове засідання не з`явилась, про розгляд справи повідомлялась своєчасно та належним чином, причини неявки суду не повідомила. Відповідно до ст. 268 КУпАП, згідно якої ст. 212-3 КУпАП не відноситься до категорії справ, де присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є обов`язковою, суд здійснює розгляд такої справи за відсутності останньої.

Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 212-3 КУпАП.

Відповідно до ч. 5 ст. 212-3 КУпАП до адміністративної відповідальності притягуються посадові особи, які неправомірно відмовили в наданні інформації, несвоєчасно або неповно надали інформацію, надали інформацію, що не відповідає дійсності, у відповідь на адвокатський запит, запит кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, її палати або члена відповідно до ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Судом встановлено, що 17.11.2023 адвокат Грищук М.В. звернувся до директора ТОВ «Беллі груп»  з адвокатським запитом №17-11/23, з метою надання правничої допомоги, у відповідності до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Згідно з офіційного сайту «Укрпошта» адвокатський запит отримано уповноваженою особою ТОВ «Беллі груп» – 24.11.2023.

На час складання протоколу адвокат Грищук М.В. відповіді на адвокатський запит від директора ТОВ «Беллі груп» ОСОБА_1 не отримав.

Враховуючи вище викладене, дослідивши матеріали справи, а саме протокол про адміністративне правопорушення серії КС №00453 від 07.02.2024 року, заява адвоката від 03.01.2024 про безпідставне ненадання інформації на адвокатський запит, адвокатський запит №17-11/23 та інші матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 , як директора ТОВ «Беллі груп», у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 212-3 КУпАП повністю доведена.

Таким чином, ОСОБА_1  своїми діями, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст.212-3 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – три місяці з дня його виявлення.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

За таких обставин, оскільки, порушення, яке скоїла ОСОБА_1 , 01.12.2023 із дня його вчинення минуло більш ніж три місяці, провадження по справі слід закрити.

Таким чином, на момент розгляду справи закінчились строки для накладення адміністративного стягнення.

Згідно ст. 284 КУпАП справа підлягає закриттю за наявності обставин, передбачених ст. 247 даного Кодексу.

З огляду на вище викладене, суд вважає за необхідне закрити провадження по справі у зв`язку з тим, що на момент розгляду справи закінчились строки для накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ч. 2 ст. 38, ч. 5 ст. 212-3, п. 7 ст. 247 КУпАП,

п о с т а н о в и в:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.5 ст.212-3 КУпАП.

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 212-3 КУпАП – закрити, у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Строк пред`явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.

Суддя            Олена ЖЕЖЕРА

Судова практика (адмінпротоколи)