Адвокатські запити: практика Печерського районного суду м. Києва

15.01.2021

Адвокатські запити: практика Печерського районного суду м. Києва

Печерський районний суд міста Києва
 
Справа № 757/27380/19-п
 
П О С Т А Н О В А
 
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
 
14 грудня 2020 року Суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Ради адвокатів Київської області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , Директор ТОВ «Фінансова компанія «Фагор», за ч. 5 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
 
В С Т А Н О В И В :
 
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія КС № 00067 від 23.05.2019 адвокат Наливайко О.Р. 15.02.2019 звернувся з адвокатським запитом до директора ТОВ «Фінансова компанія «Фагор» Журавель О.О. Адвокатський запит був отриманий уповноваженою особою ТОВ «Фінансова компанія «Фагор» 05.03.2019, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, а тому останнім днем строку для надання відповіді на адвокатський запит, відповідно до ч. 2 ст. 24 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», було 12.03.2019. Разом з тим, на час складання протоколу адвокат Наливайко О.Р. відповіді на адвокатський запит від директора ТОВ «Фінансова компанія «Фагор» ОСОБА_1 не отримав.
 
Відповідальність за вказане адміністративне правопорушення передбачена ч.5 ст. 212-3 КУпАП.
 
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
 
В судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не з`явилась про дату час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, шляхом направлення судової повістки за адресою вказаною в протоколі про адміністративне правопорушення.
 
З урахуванням належного повідомлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, судом з метою процесуальної ефективності розгляду, визнано можливим розгляд справи у її відсутність.
 
Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь – яких істотних суперечностей вважаю вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.212-3 КУпАП, доведеною повністю.
 
Її вина підтверджується достатніми, належними та допустимими доказами по справі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення та копією адвокатського запиту.
 
При обранні виду адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
 
Пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, передбачених ст. 34 та  ст.35 КУпАП, не встановлено.
 
Відповідно до ч. 2 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – три місяці з дня його виявлення.
 
Пунктом 7 ст. 247 КУпАП імперативно встановлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
 
Вчинення будь-яких процесуальних дій з метою погіршення становища особи, яка притягується до відповідальності, за межами строку притягнення до адміністративної відповідальності законом не передбачено.
 
Згідно фактичних обставин справи, викладених в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, останні події, які в ньому викладені мали місце 13.03.2019.
 
Таким чином, на момент судового розгляду справи сплинув передбачений ст. 38 КУпАП строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, а відтак справа підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
 
Враховуючи викладене, керуючись ст.38, п.7 ст.247 КУпАП,
 
П О С Т А Н О В И В :
 
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.212-3 КУпАП.
 
Провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст.212-3 КУпАП закрити у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
 
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.
 
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
 
      
 
Суддя         В.М.Карабань
 
Судова практика (адмінпротоколи)