Адвокати Броварського району обговорили актуальні проблеми сьогодення

06.04.2024

Адвокати Броварського району обговорили актуальні проблеми сьогодення

5 квітня 2024 року в конференц-залі готелю «Гранд спорт» в місті Бровари відбулась зустріч адвокатів регіону з Головою Ради адвокатів Київської області Петром Бойком та Головою Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області Володимиром Поліщуком.

Необхідність такого заходу була зумовлена викликами сьогодення – адже через триваючу війну проти російського загарбника, а ще раніше й через обмеження, запроваджені у зв’язку з пандемією Covid-19, адвокати регіону банально втрачають можливість прямого контакту з органами адвокатського самоврядування. Не проводяться ані конференції, ані з’їзди адвокатів, все це знижує ефективність взаємодії адвокатської громади між собою. Тим більше, що інколи певні рішення та напрацювання можна виробити лише під час конструктивної дискусії або так званого «мозкового штурму» в режимі тет-а-тет.

В ході зустрічі голови РАКО та КДКА обговорити з колегами поточний план діяльності органів адвокатського самоврядування, дізнались, вирішення яких проблем наразі турбує адвокатів регіону, узагальнили інформацію про порушення прав адвокатів з боку правоохоронних органів, поділились останніми тенденціями в сфері дисциплінарної відповідальності адвокатів тощо.

Зокрема, Петро Бойко розповів про те, що з перших днів збройної агресії багато адвокатів, зокрема, і члени органів адвокатського самоврядування, вступили до Збройних Сил України, територіальної оборони, та добровільно пішли захищати країну зі зброєю в руках. Ті, хто залишився в тилу, займаються волонтерством, а також виконують покладені на них конституційні обов’язки надання професійної правничої допомоги. За цей час Рада адвокатів Київської області налагодила тісну співпрацю з закордонними колегами, які висловити бажання допомогти українським адвокатам.

Повноцінно запрацював Благодійний фонд адвокатів Київщини, про діяльність якого детально розповів його очільник, відомий адвокат Микола Замковенко.

І Петро Бойко, і Володимир Поліщук у своїх доповідях багато уваги приділили питанням порушення прав адвокатів та діяльності Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності, адже інколи правоохоронним органам потрібно жорстко нагадувати про неприпустимість порушення прав адвокатів.

Під час робочої зустрічі також були обговорені пропозиції щодо покращення адвокатської діяльності та практичні питання реалізації повноважень органами адвокатського самоврядування.

Зокрема, була висловлена пропозиція про створення неофіційного осередку адвокатів Броварського району, умовного «активу громади», який зможе значно оперативніше комунікувати з Радою адвокатів та КДКА Київської області. Цей осередок необхідний виключно задля стратегічного масштабування діяльності органів адвокатського самоврядування. Адже інколи вирішення конкретного питання одного окремого адвоката може мати зиск одночасно для десятків його колег. Тож завданням активу якраз вбачається узагальнення певних проблем в житті адвокатів регіону.

В Раді адвокатів Київської області наголосили, що подібні зустрічі незабаром відбудуться і в інших регіонах області.

Новини партнерів та ЗМІ