Blog

06.10.2023

Адвокати Київщини беруть участь у Конгресі Європейських асоціацій адвокатів

З 5 по 7 жовтня 2023 року в Гданську (Польща) проходить Конгрес Європейських асоціацій адвокатів, участь в якому приймає і делегація від Ради адвокатів Київської області. Адвокатів Київщини представляють члени РАКО Ольга Демидюк та Регіна Гусейнова-Чекурда.

Головними темами цьогорічного Конгресу у Гданську стали верховенство права, ChatGPT і … відбудова України (!).

Тож, за словами Регіни Гусейнової-Чекурди, повністю не відповідають дійсності поширювані ворогом меседжі про те, що буцімто «Європа втомилась від війни в Україні» чи «Україна більше не цікава європейцям». Навпаки делегація РАКО ледь встигала відповідати на численні запитання закордонних колег.

Наприклад, французька адвокатка Dominique Attias була настільки вражена історією про нашу колегу Людмилу Кабанець, яка зараз зі зброєю в руках захищає Україну, що розмістила пост про неї на своїй сторінці. Для багатьох європейських адвокатів стало справжнім відкриттям, наскільки багато українських адвокатів стали на захист власної країни в лавах Збройних Сил.

Як не дивно, але за словами закордонних адвокатів, в їхніх медіа дуже мало інформації про перебіг війни проти росії. Вони роздивлялись фото українських адвокатів до і під час війни – і розпитували, розпитували, розпитували…

«Наше завдання не давати забути, що в Україні точиться війна двох цивілізацій. І корпоративна солідарність адвокатів усього світу – то недооцінена річ. В будь-якій країні адвокати є лідерами думок. І дуже важливо, аби питання допомоги українцям, адвокатам, Україні в цілому не зійшло з порядку денного до нашої перемоги. І, звичайно, ж має бути стале розуміння з боку міжнародної спільноти, що в жодній сфері не можна толерувати країну-терориста», – поділились планами на участь в Конгресі учасники делегації Ради адвокатів Київської області.

Юридичні новини України