Адвокати вестимуть облік доходів і витрат за новою формою

12.07.2021

Адвокати вестимуть облік доходів і витрат за новою формою

Облік доходів адвокатів та інших осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а також фізичних осіб – підприємців (ФОПів) має вестися за новою формою.

Відповідним наказом Мінфіну від 13.05.2021 № 261 затверджено:

  • типову форму, за якою здійснюється облік доходів і витрат ФОПами і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • Порядок ведення типової форми.

Самозайняті особи зобов’язані вести облік отриманих доходів і документально підтверджених витрат. Їх треба записувати на підставі первинних документів за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід / здійснено витрати.

У паперовому вигляді самозайнята особа зобов’язана виконувати записи розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Якщо треба щось виправити, новий запис засвідчується підписом.

В електронному вигляді самозайнята особа зобов’язана вести таку форму у форматі EXCEL, крім випадку ведення обліку доходів і витрат в електронній формі засобами електронного кабінету.

Наказ 2013 року про книгу обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, визнано таким, що втратив чинність.

Джерело

 

Новини партнерів та ЗМІ