Апеляційні скарги з 5 жовтня подаються безпосередньо до судів апеляційної інстанції, крім кримінального провадження

06.10.2021

Апеляційні скарги з 5 жовтня подаються безпосередньо до судів апеляційної інстанції, крім кримінального провадження

Державна судова адміністрація підкреслює, що з запуском «Електронного суду» та інших модулів ЄСІТС з 5 жовтня апеляційні скарги подаються безпосередньо до судів апеляційної інстанції в адміністративному, господарському та цивільному судочинстві.
 
Порядок подачі апеляційних скарг в кримінальному провадженні поки не зміниться.
 
Відзначимо, що це пов’язано з внесенням змін до процесуальних кодексів.
 
Так, раніше, зокрема, в Перехідних положеннях Цивільного процесуального кодексу (п. 15) було прописано, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи в або через відповідні суди, а матеріали справи витребовуються і направляються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цієї редакції Кодексу.
 
Тобто раніше, до початку функціонування ЄСІТС, подати скаргу можна було як безпосередньо в апеляційний суд, так і через відповідний суд першої інстанції. Відповідну правову позицію з цього приводу висловлювала і Велика палата ВС у справі №145/1330/17.
 
Тепер же, після внесення змін законом 1416-IX до процесуальних кодексів почала діяти пряма норма статті 355 ЦПК, згідно з якою скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
 
Відповідні норми запрацювали і щодо господарського (стаття 257) і адміністративного процесу (стаття 297).
 
Юридичні новини України