Чергове засідання Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності: нові можливості

05.02.2024

Чергове засідання Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності: нові можливості

2 лютого 2024 року в приміщенні Торгово-промислової палати України відбулось засідання Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області.

За словами голови Комітету Леоніда Сівакова на порядку денному було обговорення декількох важливих питань: прийняття до лав Комітету нових членів, запровадження віртуальної АТС в роботі Комітету, нові формати співпраці з Комітетом захисту прав адвокатів.

Прийняття нових членів Комітету відбулось у досить буденний спосіб: нових колег коротко розпитували про напрями діяльності, питали рекомендації з боку діючих членів Комітету та загальним голосуванням вирішували питання про затвердження нового складу Комітету. Але що важливо: все частіше від адвокатів, які бажають працювати в Комітеті, лунають заяви про те, що основним мотивом для них є престижність роботи в Комітеті. Тобто захист колег – це не лише відповідально, але й престижно для сучасного адвоката.

Збільшення кількості членів Комітету не є самоціллю, адже за нинішніх реалій надвижливу роль відіграє швидкість реагування на порушення прав адвокатів. І члени Комітету вже неодноразово підтверджували, що вони оперативно виїжджають на усі порушення, інколи протягом 5-7 хвилин після відповідного повідомлення від правоохоронних органів.

З метою налагодження ще більш ефективної роботи Комітету було вирішено обговорити придбання та запуск для потреб Комітету віртуальної АТС та налаштування спеціальної CRM-системи.

Після короткої презентації від розробників стало зрозуміло, що віртуальна АТС – це сервіс, що зберігає всі дзвінки на гарячу лінію Комітету та автоматизує роботу з систематизації повідомлень від правоохоронних органів. Як приклад, відтепер банально ніколи не буде ситуації, коли номер гарячої лінії не відповідатиме чи буде сигнал “зайнято”, адже єдиний номер буде продубльовано одночасно серед декількох диспетчерів.

Важливо, що відтепер можна буде чітко фіксувати, хто і коли з правоохоронних органів та в який спосіб повідомляють Раду адвокатів Київської області про порушення, що також унеможливість спірні питання щодо своєчасності повідомлень.

За словами Л.Сівакова, наразі такої системи не встановлено в жодній Раді адвокатів регіону, тож Київська область вчергове задаватиме стандарти діяльності в цій сфері.

Також цього дня були окреслені й нові формати співпраці з Комітетом захисту прав адвокатів. Відповідні пропозиції були озвучені головою Комітету Андрієм Грубським. Він зазначив, що задля поглиблення співпраці між Комітетами необхідно проведити наступний комплекс спільних заходів:
– здійснювати правовий аналіз ухвал слідчих суддів щодо проведення обшуків у адвокатів,
– в межах повноважень встановлювати зв’язок між проведеними обшуками та безпосередньою діяльністю адвокатів,
– формувати висновок про дотримання прав адвокатів під час проведення слідчих дій стосовно адвокатів,
– у разі необхіжності – вживати спільні заходи реагування на порушення прав адвокатів та гарантій їх діяльності.

На завершення засідання відбулось обговорення поточних планів діяльності Комітету.

Новини партнерів та ЗМІ