Члени органів адвокатського самоврядування таки не подаватимуть декларації

04.02.2021

Члени органів адвокатського самоврядування таки не подаватимуть декларації

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендував Верховній Раді прийняти за основу і в цілому з урахуванням пропозицій Комітету проект Закону «Про внесення змін до частини 5 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо усунення невизначеності обов’язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 5 червня 2020 р. № 3602.

Ним пропонується внести зміни до ч. 5 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», якими закріпити відсутність у членів органів адвокатського самоврядування обов’язку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Водночас Комітет надав пропозиції змін до назви і положень зазначеного проекту.

«Фактично, цими змінами ми фіксуємо, що члени «внутрішніх» кваліфікаційних, атестаційних, конкурсних комісій недержавних організацій професійного самоврядування, в першу чергу адвокатів, але також нотаріату, (наприклад, виконавців) не є суб’єктами на яких поширюється дія Закону «Про запобігання корупції» і, відповідно, вони не мають подавати декларації, за виключенням одного випадку – коли вони є членами конкурсних комісій при державних органах», – пояснила Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна.

Таким чином надання права особам здійснювати конституційну функцію із захисту і представництва в суді, а також і позбавлення цього права, фактично визнається не реалізацією публічних повноважень, а приватною справою органів адвокатського самоврядування.

Леонід Лазебний

 

 

 

 

Юридичні новини України