Чи сплачується судовий збір за апеляцію, якщо він не платився під час подачі позову — ВС

10.11.2021

Чи сплачується судовий збір за апеляцію, якщо він не платився під час подачі позову — ВС

Позивачі, які звільнені від сплати судового збору при поданні окремих позовів, та певні категорії осіб звільняються не лише від його сплати за подання позову, а й за подання апеляційних та касаційних скарг.

Про це нагадав Касаційний цивільний суд, переглядаючи справу №759/14039/19.
 
Особа оскаржувала бездіяльність районного відділу Державної виконавчої служби у зв’язку з невиконанням ухвали суду щодо відновлення виконавчого провадження. Також просив стягнути з державного бюджету збитки та моральну шкоду у розмірі понад 1 млн грн.
 
Суд першої інстанції у позові відмовив, а другої — повернув апеляцію через несплату судового збору. Мовляв, особа не звільнена від сплати судового збору в частині оскарження рішення суду про відмову у задоволенні позовної вимоги про визнання неправомірною бездіяльності РВ ДВС. Й така вимога заявлялася у позовному провадженні.
 
Проте КЦС зауважив, що згідно з п.13 ч.2 ст.3 закону «Про судовий збір» судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи
 
бездіяльністю органу державної влади.
 
Порушені права з наведених підстав можуть захищатись як при пред’явленні позову, так і на наступних стадіях цивільного процесу. Отже суд апеляційної інстанції безпідставно поклав на особу обов’язок зі сплати судового збору та передчасно визнав скаргу неподаною й повернув її.
 
Новини партнерів та ЗМІ