Blog

14.03.2024

До 4 542 грн збільшиться сума, яка розмежовує адміністративну та кримінальну відповідальності за крадіжку

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна № 11068.

Зокрема новою редакцією ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується встановити, що дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’яти діб.

Дії, передбачені частиною першою цією статті вчинені у значному розмірі, – тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб.

Повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами першою та другою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб.

При цьому:

  • викрадення чужого майна вважається дрібним, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,5 (наразі – 0,2) неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;
  • дрібне викрадення чужого майна вважається вчиненим у значному розмірі, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує трьох неоподатковуваних мінімуму доходів громадян.

«У запропонованій редакції викрадення чужого майна стане кримінально караним діянням, якщо його вартість становитиме більше трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що у 2024 р. становитиме 4 542 гривень», – зазначають ініціатори законопроекту у пояснювальній записці.

Законопроекти, Новини партнерів та ЗМІ