Гарячі будні Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності напередодні професійного свята

08.10.2022

Гарячі будні Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності напередодні професійного свята

Дуже палким для членів Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності видався минулий тиждень – виїзди на обшуки потребували оперативності, згуртованості та високої професійності. 

Миттєве реагування Членів Комітету на повідомлення про обшуки (а в день були і по 2, і по 3 обшуки) викликає повагу та вдячність серед колег та призводить до високоякісного виконання членами Комітету своїх професійних обовязків.

Цього тижня професійний «удар» взяли на себе активні Члени Комітету А.Орлов, А.Доманський, І. Бернацкий, В.Шипоша, Л.Сіваков, В.Кочерга, І.Путраймс, С.Захарченко.

Практично жоден обшук не проходить спокійно та без порушень.

Але зорке око Членів Комітету швидко виявляє порушення і правоохоронці у більшості випадків вимушені приводити свої дії у відповідність до чинного законодавства під натиском з боку членів Комітету.

На жаль, члени Комітету іноді вимушені констатувати ГРУБІ порушення та фізично не допускати до обшуку правоохоронців, які намагаються провести обшук у незаконний спосіб. Так, минулого тижня серед обшуків, які пройшли більш-менш спокійно для колег, були обшуки, де членам Комітету знадобилися не тільки юридичні знання, але й фізична підготовка. На одному з виїздів на обшук Члени Комітету виявили недостовірні дані в ухвалі про проведення обшуку та протягом декількох годин були вимушені фізично протистояти, щоб не допустити правоохоронців до об’єкту обшуку. Правоохоронці під натиском членів Комітету були вимушені звертатися до слідчого судді, щоб виправити недоліки в ухвалі. І вже надвечір належну ухвалу про проведення обшуку привіз прокурор. І незаконні дії продовжилися.  Прокурор вирішив сам проводити обшук, при цьому діяв з перевищенням службових повноважень, не надав (взагалі не мав) постанову про визначення групи прокурорів, поводився вкрай зухвало, з порушенням прокурорської етики, протягом години не допускав Членів Комітету до слідчої дії. І тільки після наполегливих професійних дій Членів Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності прокурору довелося вивчити деякі положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», та він був змушений допустити Членів Комітету до виконання своїх обовязків.

Члени Комітету протягом всього обшуку, який тривав до 22-ї години, стримували незаконні дії правоохоронців та належним чином фіксували всі порушення.

Комітет захисту гарантій адвокатської діяльності Київської області пишається своєю результативною та професійною роботою, яка допомагає кожному адвокату Ради Адвокатів Київської області та всім адвокатам, які здійснюють свою діяльність в Київській області, почувати себе спокійними та захищеними від незаконних дій правоохоронців.

Юридичні новини України