Blog

23.11.2021

Гонорарна практика адвоката

Під час вебінару у Вищій школі адвокатури на тему “Гонорарна практика адвоката”, Лежух Тетяна, адвокат, розповіла про гонорар адвоката: загальні положення.

Від правильного ціноутворення залежить, в першу чергу те, чи буде адвокат концентруватися на результаті надання правової допомоги, зберігати позитивний настрій та відношення до роботи. У адвоката з’являється можливість планувати власний розвиток та відпочинок. Також, гонорар адвоката впливає на швидкість виконання доручення.
 
Гонорар адвоката залежить від:
– репутації
– впізнаваності
– досвіду
– унікальності спеціалізації
 
Найголовніше від чого залежить гонорар адвоката – це наявність чи відсутність обмежуючих установок з приводу оплати роботи такого спеціаліста.
 
Існують наступні підходи до обрахування ставки гонорару адвоката:
 
  • Оплата “під ключ”
Адвокат бере повністю виконання всієї роботи на себе, і змінювати оплату за цю роботу, по закінченню її виконання, буде важко, якщо сума гонорару була вказана на початку роботи з клієнтом. Тому, в договорі потрібно фіксувати певний об’єм правової допомоги, яку клієнт отримає за певну суму, а додатковий об’єм роботи, в ході справи, буде оплачений окремо.
 
  • Оплата за дії
Можна встановлювати прайс, виходячи із розрахунку вартості, за конкретний вид правової допомоги. Тобто, клієнт за кожну дію оплачує окремо.
 
  • Погодинна оплата
В даному випадку оплата залежить від кількості годин, які були затрачені на роботу з клієнтом.
 
Погодинна оплата адвоката загалом по Україні становить в середньому від 1000 грн за годину роботи до 2500 євро за ту ж годину роботи, але у випадку, якщо мова йде про компанії лідери.
 
Новини партнерів та ЗМІ