Історії мешканців Київщини про окупаційні війська та справжню роль «кадирівців»

08.05.2022

Історії мешканців Київщини про окупаційні війська та справжню роль «кадирівців»

Як вже повідомлялось раніше, 5 травня 2022 року відбулося виїзне засідання Комітету з питань взаємодії з військовою адміністрацією, правоохоронними органами та судовою системою для забезпечення захисту цивільного населення в умовах воєнного стану. Виїзд було здійснено до Бучанського району Київської області.

Особливо вразила розповідь місцевих мешканців, очевидців окупації, про прояв міжнаціональної ворожнечі та ієрархії за національною ознакою у військових РФ.

Непоодинокими були випадки, коли окупаційні війська з метою забезпечення власної безпеки не випускали місцевих мешканців з їх домівок і не дозволяли вільно пересуватися по селищу.

Під час візиту адвокатам розповіли декілька історій.

Молодий хлопчина не підкорився команді окупантів і вийшов на поріг власної оселі, став біля воріт. В цей час повз його будинок рухався рашистський танк, з люка якого стирчав російський вояка. Солдат без попередження, просто так чергою з автомата пройшовся по ногах хлопця. За хлопцем одразу вибігли родичі й затягли того до хати. Втім, майже одразу від іншого рашистського військового (з характерною зовнішністю та акцентом, які вказували на те, що це і є розпіарений екземпляр кадирівця) пролунав наказ танку зупинитися, а вояці, що прострілив юнакові ноги, підійти. Наказ був негайно виконаний, а група кадирівців забрала із собою горе-вояку, вивела його за село і розстріляла на місці, кинувши в канаву при дорозі. Історія цікава тим, що вказує на справжню роль кадирівців у війську рашистів, яка зводиться до ганебної ролі знаменитих з часів другої світової «загранотрядов» та є каральною по відношенню до інших підрозділів армії рашистів.

Підтвердженням такої ролі кадирівців були й інші розповіді мешканців, які побували під окупацією рашистів. Наприклад, одна бабця розповіла про танк та його екіпаж, що окопався у неї в огороді. Бабця наполегливо радила рашистам (судячи з розповіді останньої, вояки були необстріляними призовниками у віці 18-20 років) повертатися і йти додому. Однак танкісти пояснювали, що і хотіли б повернути свій танк і поїхати додому, проте за ними наглядає «злий кадировець», який має наказ розстріляти весь екіпаж, якщо хоч один із них почне проявляти паніку і захоче всупереч наказу згори розвернути танк.

На фото нижче  – результати перебування окупаційних військ в селищі Немішаєво

Юридичні новини України