Комітет захисту прав адвокатів встановлює нові стандарти роботи

12.09.2023

Комітет захисту прав адвокатів встановлює нові стандарти роботи

Минулого тижня відбулось чергове засідання Комітету захисту прав адвокатів Ради адвокатів Київської області, на який покладені повноваження з опрацювання заяв щодо порушення прав адвокатів та складанням відповідних звернень до органів державної влади, в тому числі правоохоронних органів.

Розгляд питань, які стояли на порядку денному, за пропозицією голови Комітету Андрія Грубського розпочався з прослуховування Державного Гімну, віддаючи шану нинішній боротьбі України за незалежність. Тим більше, що переважна більшість членів Комітету на теперішній час є учасниками бойових дій.

Врешті-решт, навіть серед тих двох нових членів Комітету, які були прийняті до його складу цього дня, один є ветераном україно-російської війни. Нові члени Комітету були прийняті до лав «захисників адвокатів» одноголосно, оскільки їм були надані відмінні рекомендації, а самі вони зголосились активно долучитись до роботи.

Під час звіту про виконану роботу за період з 01.06.2023 – 01.09.2023 заступник голови Комітету Андрій Лакуша доповів, що робота з опрацювання заяв відбувається вчасно, але варто посилити інформаційно-комунікаційну складову роботу Комітету, бо кількість таких звернень є відносно невеликою. Можливо, це пов’язане з тим, що адвокати Київщини звикли звертатись до РАКО виключно у випадках проведення обшуків  чи інших слідчих дій відносно них.

Але ж порушення прав адвокатів відбуваються часто і у випадках ототожнення з клієнтом, і під час судових засідань, тобто завжди коли йде протидія адвокату через його професійну діяльність.

Тож з метою популяризації можливостей Комітету було вирішено розробити відповідну Пам’ятку, яка надсилатиметься як всім зацікавленим адвокатам в онлайн форматі, так і надаватиметься молодим адвокатам під час їх входження в професію.

Водночас члени Комітету зійшлись на думці, що необхідно також запроваджувати нові стандарти роботи й у відносинах з правоохоронними органами. Наприклад, через проведення спільних семінарів щодо недопущення порушень прав адвокатів.

Своєю чергою однозначно в нагоді для адвокатів-початківців стануть семінари на теми “Порушення прав адвокатів під час дії воєнного стану” та “Профілактика та упередження порушення прав адвокатів” тощо. Вже відбувається пошук відповідних лекторів під зазначені освітні заходи.

Врешті-решт, оскільки Комітет серйозно готується до масштабування своєї діяльності, то не зайвим став і розгляд ініціативи голови Комітету щодо створення власних логотипу та відзнак. Ескізи ще не затверджені, але робота в цьому напрямі вже ведеться.

Проте найцікавішим і актуальним результатом засідання Комітету стало рішення про направлення на розгляд Ради адвокатів Київської області звернення щодо створення нового профільного Комітету з питань систематичної допомоги адвокатам-військовослужбовцям. Серед першочергових завдань такого Комітету вбачається створення Реєстру воїнів-адвокатів Київщини, які загинули під час виконання обов’язків по захисту України, формування бази даних щодо нагальних матеріальних та організаційних питань, вирішення яких потребують адвокати-військовослужбовці.

Доповідь з цього питання надав член Комітету, військовослужбовець 79-ї ОДШБ Дмитро Мороз, якого й кандидуватимуть на посаду голови новоствореного Комітету в разі прийняття позитивного рішення з цього питання.

Новини партнерів та ЗМІ