Кримінальний розгляд відбуватиметься в режимі відеоконференцій – проект

11.10.2021

Кримінальний розгляд відбуватиметься в режимі відеоконференцій – проект

Зокрема, проектом «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо покращення доступу громадян до правосуддя» (№6126) пропонується усунути раніше існуючи недоліки в КПК щодо проведення процесуальних дій в режимі відеоконференції.

Пропонується внести відповідні зміни у ст.336 КПК. «Проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час кримінального провадження» та викласти її в новій редакції. 
 
Зокрема суд, слідчий суддя, зможе ухвалювати рішення про дистанційний розгляд за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона чи потерпілий заперечує проти цього, суд, слідчий суддя можуть прийняти вмотивовану ухвалу, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. 
 
При чому він не має права прийняти рішення про дистанційний розгляд, якщо поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, який проти цього заперечує. Водночас передбачено, що учасники
 
провадження можуть брати участь у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. 
 
Ця ініціатива у випадку і прийняття дозволить прискорити проведення процесу з дотриманням передбачених КПК необхідних гарантій. При цьому значно розвантажить приміщення судів та зекономіть час на проїзд учасників до місця проведення слухань. 
 
Юридичні новини України