Blog

17.11.2021

Листування з учасниками судового процесу здійснюватиметься за адресою офіційної електронної пошти

Листування з учасниками судового процесу здійснюватиметься за адресою офіційної електронної пошти.

Верховна Рада України прийняла за основу проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання електронних адрес (проєкт №3860).
 
Проєкт № 3860 передбачає внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та Цивільного процесуального кодексу України.
 
Зміни спрямовані на визначення адреси офіційної електронної пошти в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (адреси офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ).
 
Адреса офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ використовуватиметься в судах для надсилання учасникам судового процесу копій рішень, ухвал, судових повісток та інших документів в електронній формі.
 
Документи, листи та/або повідомлення, надіслані на адресу офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ, вважатимуться надісланими офіційно та не потребуватимуть додаткового документального підтвердження їх надіслання.
 
Визначення адреси офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ, як зазначають розробники проєкту, сприятиме швидшій та ефективнішій комунікації насамперед судів з учасниками судового процесу, а згодом її може бути використано і для офіційного листування з іншими органами та організаціями, якщо це буде передбачено законом.
 
Цим самим проєктом передбачено внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» щодо необхідності зазначення в ЄДРПОУ адреси офіційної електронної пошти.
 
Новини партнерів та ЗМІ