Міністерство юстиції планує удосконалити порядок відбору адвокатів, які беруть участь у наданні БВПД

13.05.2021

Міністерство юстиції планує удосконалити порядок відбору адвокатів, які беруть участь у наданні БВПД

Міністерство юстиції планує удосконалити порядок відбору адвокатів, які беруть участь у наданні безоплатної вторинної правової допомоги.

Для цього розроблений проект Постанови Кабміну «Про внесення змін до Порядку і умов проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги».

Проектом постанови пропонується шляхом внесення змін до Порядку і умов врегулювати питання щодо можливості: 

  • проведення засідань конкурсної комісії за її рішенням у режимі відеоконференції за умови наявності технічної можливості; 
  • проведення індивідуальної співбесіди з адвокатом за рішенням конкурсної комісії в режимі відеоконференції. 

Також проектом постанови пропонується привести у відповідність до постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2019 року No 870 «Деякі питання територіальних органів Міністерства юстиції» найменування територіальних органів юстиції, які утворюють конкурсні комісії. Тобто територіальні управління зміняться на міжрегіональні.

Сьогодні законодавство не передбачає можливість проведення засідань конкурсних комісій та співбесіди з адвокатом у режимі відеоконференції, що унеможливлює забезпечення належного проведення конкурсів з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема в умовах карантинних обмежень у зв’язку із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Тож, у Міню’ста виникла необхідність врегулювання питання щодо проведення засідань конкурсної комісії та індивідуальної співбесіди з адвокатом дистанційно в режимі відеоконференції. 

Джерело

Юридичні новини України