Мін’юст: Науково-дослідні установи судових експертиз надають послуги з проведення експертиз щодо визначення розмірів збитків, завданих збройною агресією рф

21.06.2022

Мін’юст: Науково-дослідні установи судових експертиз надають послуги з проведення експертиз щодо визначення розмірів збитків, завданих збройною агресією рф

Щодня наслідки російської агресії руйнують життя українців, не тільки зазіхаючи на їхнє життя та свободи, а й позбавляючи їх рухомого та нерухомого майна. Так, за інформацією Міністерства розвитку громад та територій України, зруйновано понад 14 000 і пошкоджено понад 72 000 житлових будівель. Збитки, завдані власникам рухомого майна,— колосальні, й ситуація погіршується день у день. Кожна постраждала особа справедливо розраховує на компенсацію матеріальної шкоди, до того ж без визначення розміру збитків притягти винних до відповідальності неможливо.

Для проведення експертизи щодо фіксації та визначення розміру відповідних збитків можна звернутися до судових експертів науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції (далі – НДУСЕ). Звернення до НДУСЕ – це один із можливих варіантів фіксації збитків.

Наявність висновку експерта дозволить, не втрачаючи час, розпочати відновлення пошкодженого майна, та буде підставою для отримання відповідних компенсацій у майбутньому.

НДУСЕ надають послуги з проведення експертиз щодо визначення розмірів збитків, завданих збройною агресією рф. Зокрема, можуть бути проведені такі види експертиз, як:

  • дослідження об’єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів;
  • дослідження обставин виникнення і поширення пожеж та дотримання вимог пожежної безпеки;
  • оцінка земельних ділянок (оцінка збитків від пошкоджень ґрунтового покриву (рекультивація);
  • визначення вартості машин, обладнання, сировини та споживчих товарів;
  • визначення вартості колісних транспортних засобів та розміру збитку, завданого власнику транспортного засобу тощо.

Також може проводитись: оцінка майна і техніки військового призначення та озброєння; психологічні дослідження; військові дослідження; балістичне дослідження зброї та бойових припасів до неї; дослідження артилерійської та ракетної зброї; дослідження вибухових пристроїв, слідів та обставин вибуху; дослідження фотозображень та технічних засобів їх виготовлення; технічне дослідження матеріалів та засобів відеозображень.

Більш детальну інформацію щодо переліку експертиз, які проводяться окремими установами та їх вартість, можливо отримати на сайтах та сторінках НДУСЕ, а також у відповідальних осіб експертних установ.

Також, при необхідності, можливо скористатися електронною формою звернення до НДУСЕ.

Перелік та контакти науково-дослідних установи судових експертиз, які проводять експертизи щодо визначення розмірів збитків, завданих збройною агресією рф

Юридичні новини України