На думку ДСА, ставка судового збору не знижується за умови подання документів в електронній формі

04.11.2021

На думку ДСА, ставка судового збору не знижується за умови подання документів в електронній формі

Ставка судового збору не може знижуватися за рахунок понижувального коефіцієнта в разі подання документів до суду в електронній формі. Про це повідомила Державна судова адміністрація України.
 
Державна судова адміністрація України надіслала листи місцевих, апеляційних судів та територіальних управлінь ДСА щодо особливості введення в дію ЄСІТС.
 
Так, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів» встановлено, що оголошення про створення та забезпечення функціонування ЄСІТС має серед іншого містити інформацію про підпункти, пункти цього розділу, які набувають чинності у зв’язку з початком роботи відповідної підсистеми (модуля) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
 
В оголошенні, яке було опубліковано в газеті «Голос України» 4 вересня 2021 року, про початок функціонування підсистеми ЄСІТС не міститься інформації про набуття чинності підпунктом «б» підпункту 1 пункту 17 параграфу 1 розділу VII «Перехідні положення» цього закону.
 
Вищезазначена норма встановлює обов’язковість застосування коефіцієнта 0,8 для пониження розміру ставки судового збору під час подання документів в електронній формі.
 
Відповідно, на думку ДСА, це означає, що  норма не набрала чинності в порядку, встановленому законом.
 
Водночас зазначений закон передбачає автоматичне набрання чинності нормою щодо знижувального коефіцієнта ставки судового збору. Зокрема, разом із початком роботи підсистеми ЄСІТС “Електронний суд”, а не після публікації додаткового оголошення.
 
Новини партнерів та ЗМІ