НААУ сприятиме розвитку альтернативного врегулювання спорів

10.02.2021

НААУ сприятиме розвитку альтернативного врегулювання спорів

Комітет з питань медіації реорганізовано у Комітет з питань альтернативного врегулювання спорів (АВС), який займатиметься розвитком усіх видів досудового та позасудового порядку врегулювання спорів.
Зокрема, оновлений Комітет консолідуватиме спільноту адвокатів із спеціалізацією у сфері альтернативного врегулювання спорів; співпрацюватиме з арбітражними інституціями та центрами медіації; а також готуватиме аналітику, методичні матеріали та огляди судової практики.
 
Розпорядженням Голови НААУ, РАУ Головою Комітету з питань АВС призначено адвоката, арбітра, партнера та голову арбітражної практики INTEGRITES – Олену Перепелинську. До цього майже 5 років Комітет з питань медіації очолював адвокат Владислав Ситюк, який зробив вагомий внесок у розвиток медіації в Україні.
 
Новопризначена Голова Комітету є членом Міжнародного арбітражного суду Міжнародної торговельної палати (ICC) та Арбітражного суду Ташкентського міжнародного арбітражного центру (TIAC), Президії Міжнародного арбітражного (третейського) суду «Палата арбітрів», Президентом Української Арбітражної Асоціації, Членом Королівського інституту арбітрів Великобританії (FCIArb), а також членом Глобального Керівного Комітету ініціативи за рівне представлення жінок в арбітражі (ERA-Pledge).
 
«Один з 10 ключових індикаторів у рейтингу Світового банку Doing Business –  Enforcing contracts, за яким оцінюються час та витрати для вирішення комерційного спору, а також якість відповідної процедури. Позиції України за цим індикатором безпосередньо залежать як від ефективності судових процедур, так і від успішного використання усіх видів альтернативного врегулювання спорів. Україна намагається покращити цей індикатор через судову реформу, що безумовно потребує багато часу і зусиль. Тому поки ця реформа триває, адвокатська спільнота може сприяти розвитку в Україні досудового та позасудового порядку врегулювання спорів за допомогою АВС, зокрема шляхом більш активного їх використання самими адвокатами та їх клієнтами», — зазначає Олена Перепелинська.
 
Ближчим часом Комітет з питань АВС зосередиться на аналізі концепції альтернативного вирішення спорів, практичному аспекті його застосування та ефективності у правовій системі України. Комітет відкритий до співпраці з адвокатами і запрошує до участі у своїх активностях.
 
Юридичні новини України