НААУ звернеться до Рахункової палати щодо перевірки використання коштів у БПД

14.06.2021

НААУ звернеться до Рахункової палати щодо перевірки використання коштів у БПД

НААУ звернеться до Рахункової палати, аби перевірити використання коштів бюджету у системі безоплатної правової допомоги.

Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час засідання Комітету з питань правової політики.

Причиною для такого звернення стала наявність заборгованості перед адвокатами за надання безоплатної правничої допомоги. Про це НААУ відомо зі звернень адвокатів, які повідомляють про те, що під приводом претензій до їхніх процесуальних документів гонорари не виплачують вчасно. При цьому заборгованість перед адвокатами не ліквідується через начебто перерозподіл бюджету на організаційні витрати та переноситься на наступні роки.

Голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Володимир Ватрас  підтримав цю пропозицію і також запропонував, аби НААУ звернулася і до парламентського комітету з цього питання. Він зазначив, що йому відомо про те, що «в окремих областях адвокати не отримують винагороду по БПД до півроку».

«Вживайте заходів, якщо ми виділяємо достатньо коштів (законом про державний бюджет), то зробіть так, щоб адвокати своєчасно отримували кошти за свою роботу», – сказав депутат, звертаючись до представників Міністерства юстиції, які брали участь у засіданні Комітету ВР.

В ході засідання Голова НААУ зауважила, що бюджетні кошти на фінансування системи БПД використовуються диспропорційно: більш витрат забирає адміністративна діяльність власне центрів БПД, а менша частина витрачається на оплату адвокатів.

В цьому контексті Голова НААУ, РАУ повідомила, що НААУ готує законопроект, яким буде запропоновано передати безоплатну правничу допомогу, яку надають адвокати, до органів адвокатського самоврядування.

«Ми розпочали підготовку законопроекту, щоб організацію БПД ми певним чином поділили, і певні питання віддали адвокатурі. Наші органи адвокатського самоврядування, які діють за внески, мають стійкі інституційні структури і можуть самі зробити організацію системи БПД в тій частині, яку забезпечують адвокати. Це буде для держави дешевше, ніж те що відбувається наразі», – сказала Лідія Ізовітова.

Нагадаємо, за даними Звіту про роботу БПД за 2020 рік, в середньому адвокати отримують 2600 грн за виконане доручення.

Юридичні новини України