Набули чинності нові правила побачень адвокатів із засудженими

09.08.2021

Набули чинності нові правила побачень адвокатів із засудженими

Набув чинності Закон № 1637-IX щодо нових особливостей забезпечення затриманому, підозрюваному, обвинуваченому, засудженому права на отримання правової допомоги.

Встановлюється, що засудженому гарантується право на:

  • правову допомогу,
  • конфіденційні юридичні консультації (побачення) із захисником (захисниками) у кримінальному провадженні, адвокатом (адвокатами), законним представником (законними представниками), який (які) представляє (представляють) особу під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, адміністративних, цивільних, господарських справ у суді, юристом (юристами), фахівцем (фахівцями) у галузі права, який (які) представляє (представляють) особу в Європейському суді з прав людини, а також, якщо засуджений є неповнолітнім, – зі своїм (своїми) законним представником (законними представниками).

Захисники, адвокати мають право на побачення одночасно з одним засудженим.

Засуджений має право на побачення без обмеження в часі та кількості:

  • у робочі, вихідні, святкові, неробочі дні у будь-який час з 8 години до 20 години;
  • за власною ініціативою та/або ініціативою особи, на побачення з якою він має право;
  • якщо такі побачення заплановано здійснити у вихідні, святкові, неробочі дні, особи повинні не пізніш як за 24 години до візиту письмово повідомити про це адміністрацію.

Якщо засуджений відмовляється від побачення, адміністрація установи виконання покарань, адміністрація закладу охорони здоров’я, в якому на лікуванні перебуває засуджений, зобов’язана організувати таке побачення із засудженим – у такому випадку засуджений має особисто повідомити особу про небажання продовжувати побачення. 

Аудіофіксація побачення із засудженим забороняється.

Відеофіксація такого побачення здійснюється відкрито. Засуджений та особи, які до нього прибули, мають бути повідомлені про місце встановлення відеокамери.

Захисників інформуватимуть невідкладно (не пізніше ніж за 24 години) письмово або шляхом надсилання листа на електронну поштову скриньку у разі:

  • зняття засудженого з обліку за установою виконання покарань,
  • зміни правового, процесуального статусу засудженого, у тому числі в разі переведення засудженого на іншу роботу, посаду, підприємство, в іншу установу, організацію, з одного арештного дому до іншого, до слідчого ізолятора,
  • переведення засудженого для подальшого відбування покарання з однієї виправної чи виховної колонії до іншої.

Також встановлюється, що особи, засуджені до позбавлення волі, направляються для відбування покарання не раніше спливу триденного та не пізніше десятиденного строку з дня набрання вироком законної сили або з дня надходження із суду розпорядження про виконання вироку, що набрав законної сили. Протягом цього часу засуджені мають право на невідкладні побачення із захисниками та адвокатами.

Джерело

Новини партнерів та ЗМІ