Навіть під час резонансних обшуків захист прав адвокатів відбувається максимально ефективно

28.07.2022

Навіть під час резонансних обшуків захист прав адвокатів відбувається максимально ефективно

В ніч з 26 на 27 липня тривав 14-годинний обшук відразу по декільком адресам у резонансній справі щодо звинувачень одного з народних депутатів у державній зраді.

Втім, за місцем проведення слідчих дій були виявлені й робочі адреси адвокатів. Представникам Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності РАКО, хоч не відразу, але вдалось максимально ефективно виконати свої обов’язки.

Справа в тому, що, на жаль, силовики не стали, як це передбачено законом, завчасно повідомляти Раду адвокатів Київської області про проведення слідчих дій стосовно адвоката. Втім повністю проігнорувати закон у НАБУ не вийшло. 

Першими на місце обшуку виїхали представники Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ в особі Клочкова В., Левадного О. та Захарова А. Вони не лише першими приїхали на обшук, але й вжили заходів щодо його припинення, та повідомили про порушення прав адвоката Київщини до Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності РАКО. І вже після цього представники “рідного” Комітету (Сіваков Л., Доманський А., Шабельніков А., Записний Д., Кочерга В., Шипоша В.) оперативно приїхали на обшук за всіма адресами одночасно та змінили колег з Києва.

В зауваженнях до протоколу обшуку представниками Комітету було вказано на те, що обшук проводився без завчасного попередження РАКО, а в ухвалі суду не було зазначено, що обшук буде проводитись за робочими місцями адвокатів. Про це було неодноразаво наголошено учасникам слідчих дій. Тому хоч представники НАБУ і потрапили силоміць до приміщень адвокатів, однак речі та документи адвокатів не оглядались та не вилучались, чим було збережено адвокатську таємницю.

Юридичні новини України