Нова підстава притягнення до відповідальності у сфері публічних закупівель

13.01.2021

Нова підстава притягнення до відповідальності у сфері публічних закупівель

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело антикорупційну експертизу проекту Закону «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо посилення контролю та відповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель, забезпечення належного захисту прав учасників публічних закупівель» № 4394.

Як зазначає НАЗК, вказаний законопроект передбачає нову підставу для моніторингу публічних закупівель – за зверненням учасника. У разі ухвалення проекту учасники закупівель зможуть повідомляти Державну аудиторську службу (ДАСУ) про вчинення замовником порушень, які встановлені Антимонопольним комітетом України (АМКУ) або в рішенні суду.

Визначається, що недоброчесний замовник, який кілька разів порушив законодавство у сфері закупівель щодо одного й того ж самого учасника, і це було встановлено судом або АМКУ, має бути притягнений до адміністративної відповідальності.

Така новела має сприяти зменшенню кількості зловживань зі сторони замовників та розвитку добросовісної конкуренції в закупівлях.

Однак, за результатами проведеної антикорупційної експертизи НАЗК виявлено корупціогенний фактор у положеннях проекту Закону, який може бути усунутий у його остаточній редакції: правова конструкція оцінного характеру: «недостатньо інформації» для підтвердження підстав порушення законодавства у сфері публічних закупівель для цілей початку моніторингу.

НАЗК рекомендує доопрацювати проект, розробивши чіткі вимоги до інформації, яка має бути подана для підтвердження того, що замовник порушив вимоги законодавства. Це допоможе уникнути безпідставних відмов у початку моніторингу з боку ДАСУ.

Ознайомитись з висновком антикорупційної експертизи проекту № 4394 можна ознайомитися за посиланням.

Джерело

Юридичні новини України