ОАСК підтримав ВКДКА щодо скасування рішення про позбавлення адвоката професії

28.09.2021

ОАСК підтримав ВКДКА щодо скасування рішення про позбавлення адвоката професії

Адвокат не був належним чином повідомлений про дату, час та місце засідання дисциплінарної палати КДКА, на якому розглядалася дисциплінарна справа відносно нього, відтак, було порушено засаду змагальності.

Законність такої підстави для скасування Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури рішення КДКА регіону підтвердив Окружний адміністративний суд м.Києва. Інформацію про це поширила прес-служба ОАСК.
 
Нагадаємо, КДКА притягнула адвоката до дисциплінарної відповідальності та застосувала до нього дисциплінарне стягнення у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів України.
 
ВКДКА скасувала таке рішення як таке, що не відповідає вимогам законності, а також направила дисциплінарну справу відносно адвоката на новий розгляд до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури на стадію розгляду дисциплінарної справи (рішення від 29.03.2019 №ІІІ–015/2019). Пізніше КДКА було прийнято рішення про закриття дисциплінарної справи через сплив строків притягнення до відповідальності, передбачений Законом про адвокатуру та адвокатську діяльність.
 
Первинний скаржник у дисциплінарній справі звернувся до ОАСК з вимогою скасувати рішення ВКДКА.
 
Суд в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін розглянув справу та встановив, що розгляд дисциплінарної справи стосовно адвоката було здійснено з порушенням засад змагальності. Зокрема, КДКА порушила процедуру розгляду в частині повідомлення адвоката та встановлення факту обізнаності останнього щодо розгляду дисциплінарної палати в засіданні.
 
На цій підставі суд визнав обґрунтованість та правомірність рішення ВКДКА про скасування рішення територіального КДКА про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.
 
Зважаючи на це, а також взявши до уваги інші доводи представників сторін, суд відмовив позивачу у задоволенні позовних вимог.
 
 
Новини партнерів та ЗМІ