Обережно, маніпуляція!

28.01.2022

Обережно, маніпуляція!

Протягом минулого тижня в одному зі ЗМІ почали прискіпливо висвітлювати події навколо звітно-виборної Конференції адвокатів Київської області, яка призначена на 19 лютого.

За період 23-25 січня 2022 року були опубліковані статті з назвами:

  • «Голова Ради адвокатів Київської області Бойко грубо принизив іншого адвоката попри заборону Правилами адвокатської етики»,
  • «Адвокат Гусейнова повідомила, що Голова Ради адвокатів Київської області Бойко боїться агітації за Наума»
  • «Голова Ради адвокатів Київської області Бойко боїться, що у разі обрання Наума – “отримаємо не просто начальника, а Бонапарта в червоному галіфе».

Всі ці новини містять маніпулятивні, неправдиві (фейкові) відомості, подані без додержання стандартів журналістської етики, оскільки:

  1. Петро Бойко в своєму дописі на Фейсбук (приватна сторінка), де написано про «червоні галіфе», жодного разу не згадував прізвище «Наум» (порушено стандарт «Редакційна обробка матеріалів, включаючи знімки, текстівки, заголовки, відповідність відеоряду та текстового супроводу, тощо не повинні фальсифікувати зміст»);
  2. Журналісти зробили хибні висновки про «грубе приниження» та «заборону Правил адвокатської етики», оскільки нічого з переліченого не встановлене жодним рішенням, органом чи особою, тобто є припущенням (порушено стандарт «Факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного»);
  3. Новини опубліковані з метою завдати шкоду репутації чинному голові Ради адвокатів Київської області; журналіст не звертався за офіційним коментарем (порушено стандарт «Точки зору опонентів, в тому числі тих, хто став об’єктом журналістської критики, мають бути представлені збалансовано»).

Як зазначив голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко, «дуже прикро, що окремі кандидати на посаду очільника органу адвокатського самоврядування вдаються до «брудних технологій» та змушують ЗМІ маніпулювати фактами та судженнями, це не прикрашає не тільки їх особисто, але й заплямовує честь та гідність усієї спільноти».

 

Юридичні новини України