Blog

01.10.2021

Під час зупинення досудового розслідування кримінальне провадження не може вважатись таким, що розслідувалось

На особливостях кримінального провадження в суді першої інстанції щодо корупційних кримінальних правопорушень зосередили увагу учасники II круглого столу «Актуальні виклики у діяльності Вищого антикорупційного суду», який сьогодні відбувся в Києві.

Про тонкощі обрахування строку досудового розслідування розповіла член правління Асоціації правників України, координатор Ініціативної групи із захисту прав адвокатів, керуючий партнер АО AVER LEX Ольга Просянюк.
 
Пані Просянюк звернула увагу на те, що пункт 6 статті 219 КПК України визначає, що у випадку розслідування проваджень в один проміжок часу менший строк поглинається більшим. У разі якщо провадження розслідувались у різні проміжки часу такі строки додаються.
 
Проте на практиці, якщо провадження об’єднують, постають питання:
– яке провадження вважається таким, що розслідувалось?
– як у зв’язку з цим треба обраховувати строки розслідування: шляхом поглинання чи шляхом додавання?
 
«Після зупинення досудового розслідування в порядку статті 280 КПК України кримінальне провадження не може вважатись таким, що розслідується. Тому у випадку, коли в одному кримінальному провадженні здійснюється досудове розслідування, а в іншому воно було зупинене, в разі об’єднання кримінальні провадження не можна вважати такими, що розслідувались одночасно. Тож захист доводить свою позицію: за цих обставин строки повинні додаватися», — підсумувала Ольга Просянюк.
 
Новини партнерів та ЗМІ