Представництво інтересів учасників справи адвокатом та самопредставництво в господарському процесі

19.07.2021

Представництво інтересів учасників справи адвокатом та самопредставництво в господарському процесі

Верховний Суд оприлюднив огляд судової практики Верховного Суду щодо представництва інтересів учасників справи адвокатом та самопредставництва в господарському процесі (за період із січня 2018 року по березень 2021 року), підготовлений судовою палатою для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду спільно з правовим управлінням (ІІ) департаменту аналітичної та правової роботи. Про це повідомляє пресслужба ВС.

В огляді відображено найважливіші правові висновки, сформульовані під час розгляду господарських справ, які матимуть значення для формування єдності судової практики.

Серед них – позиції щодо:

  1. документів, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги та підтверджують наявність у представника статусу адвоката;
  2. самопредставництва в суді органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення;
  3. винятків із загального правила щодо здійснення представництва в суді адвокатом;
  4. відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу;
  5. зменшення та розподілу суми судових витрат на професійну правничу допомогу.

Правові висновки, викладені в огляді, стануть у пригоді суддям, адвокатам, юристам, науковцям, а також усім, хто цікавиться практичними проблемами, пов’язаними з представництвом інтересів учасників справи в господарському процесі.

Новини партнерів та ЗМІ