Профільний закон дозволив розбудувати адвокатуру в Україні за європейськими стандартами

15.12.2021

Профільний закон дозволив розбудувати адвокатуру в Україні за європейськими стандартами

За 9 років існування НААУ зробила все, щоб адвокатське самоврядування було незалежним від держави, самодостатнім з точки зору ресурсів, прозорим і відкритим як інституція, авторитетним і фаховим – як представник всієї адвокатської спільноти у відносинах з державою і суспільством.

На цьому наголосила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, відкриваючи святкове засідання Ради адвокатів України 15 грудня 2021 року, присвячене Дню адвокатури України.
 
Вона нагадала, що 10 років тому, коли президент підписав указ, який встановлював професійне свято адвокатури – це стало важливою позначкою, адже із першого закону 1992 року розпочалося переродження радянських колегій в адвокатуру незалежної України. Нині адвокати працюють за іншим профільним законом – «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», якому в липні 2022 року виповниться 10 років з дня його прийняття.
 
«Завдяки цим етапам історії професії адвокатура – найбільш стабільний інститут системи правосуддя в Україні де, для контрасту, судова та правоохоронна система внаслідок безупинного реформування профільного законодавства перебувають у глибокій кризі професіоналізму і головне – з підірваними основами незалежності цих інститутів правосуддя», – зазначила Лідія Ізовітова.
 
Завдяки європейським стандартам НААУ розбудовує рівноправні відносини з національними адвокатурами інших країн, найбільшими професійними організаціями адвокатів і юристів по всьому світу, додала Голова НААУ, РАУ.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Новини партнерів та ЗМІ