Рада адвокатів України роз’яснила особливості застосування ордера на надання правничої допомоги

29.10.2021

Рада адвокатів України роз’яснила особливості застосування ордера на надання правничої допомоги

Рада адвокатів України надала роз’яснення щодо особливостей застосування ордера. Роз’яснення надано у зв’язку зі зверненням голови Ради адвокатів Миколаївської області Антипченка В.К. від 8 вересня 2021 року № 136. До повноважень Ради адвокатів України, відповідно до покладених на неї завдань, належить надання роз’яснення з питань, пов’язаних із адвокатською діяльністю.

Заявник просив роз’яснити, чи відповідає зразку з додатка № 1 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням РАУ №41 від 12 квітня 2019 року (зі змінами), сформований через особистий кабінет адвоката ордер.
 
Рада адвокатів України зазначила, що ч. 3 ст. 4 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначено можливість провадити адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).
 
Відповідно, до відомостей Єдиного реєстру адвокатів України вносяться відомості щодо найменування і місця розташування організаційної форми адвокатської діяльності.
 
Ордер на надання правничої допомоги видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об’єднанням та повинен містити обов’язкові реквізити, передбачені Положенням про ордер на надання правничої (правової) допомоги. Пункт 6 Положення встановлює, що бланки ордерів формуються (генеруються) у відповідному розділі особистого кабінету адвоката на офіційному вебсайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua.
 
Стороною в договорі на надання правничої (правової) допомоги є адвокатське об’єднання або бюро (залежно від організаційно-правової форми провадження адвокатської діяльності).
 
Адвокатське об’єднання або бюро ініціюють генерування ордерів, відповідно, від адвокатів, які ведуть  адвокатську діяльність індивідуально, керівників (уповноважених осіб) адвокатського об’єднання, адвокатського бюро через офіційний вебсайт НААУ, в раді адвокатів регіону, або, як виняток, у передбачених Радою адвокатів України випадках безпосередньо в Національній асоціації адвокатів України.
 
Відповідно, форма ордера на надання правничої (правової) допомоги, затверджена Положенням, відповідає згенерованим ордерам на надання правничої (правової) допомоги у відповідному розділі особистого кабінету адвоката на офіційному вебсайті Національної асоціації адвокатів України.
 
До того ж бланк ордера відображає форму провадження адвокатом адвокатської діяльності (адвокатське об’єднання або бюро).
 
Нагадаємо, що 18 жовтня 2021 року Рада адвокатів України ініціювала надання окремого КВЕД для органів адвокатського самоврядування.
 
Юридичні новини України