Ради адвокатів не розглядатимуть заяви про правопорушення від адвокатів-боржників

29.07.2021

Ради адвокатів не розглядатимуть заяви про правопорушення від адвокатів-боржників

Заяви адвокатів про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 212-3 КУпАП, що подані за адресою основного робочого місця відповідно до даних ЄРАУ, які не сплатили щорічний внесок адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування до ради адвокатів регіону — залишать без розгляду.

Відповідні зміни до Порядку оформлення головою Ради адвокатів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя або уповноваженим радою членом ради адвокатів матеріалів про адміністративні правопорушення внесено рішенням РАУ від 3 липня № 55.

Стаття 212-3 КУпАП встановлює відповідальність за неправомірну відмову в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у відповідь на адвокатський запит.

Провадження за заявою про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 212-3 КУпАП, у частині порушення права на інформацію, порушується за заявами адвоката, кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, її палати або члена, на території юрисдикції відповідної ради адвокатів регіону, за адресою основного робочого місця адвоката (куди адвокатом сплачено щорічний внесок адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування), місцезнаходженням кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, її палати.

Якщо провадження порушується за заявою адвоката на території юрисдикції ради адвокатів регіону, місцезнаходження якої є відмінним від адреси основного робочого місця адвоката, адвокат повинен відшкодувати на рахунок такої регіональної ради адвокатів організаційно-технічні витрати, пов’язані з:

  • перевіркою матеріалів;
  • прийняттям рішення про складання/відмову в складанні протоколу про адміністративне правопорушення;
  • складанням протоколу про адміністративне правопорушення та направленням його до суду.

До такої заяви (звернення) адвокат додає копію платіжної квитанції банківської установи про оплату за організаційне забезпечення її розгляду.

У разі відмови або відкликання заяви після внесення плати за організаційне забезпечення розгляду заяви, така плата не повертається.

Плата становить 15% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається.

Джерело

Юридичні новини України