Справа про загрозу вбивством стосовно адвоката: суд попросили «розплющити очі»

07.03.2024

Справа про загрозу вбивством стосовно адвоката: суд попросили «розплющити очі»

7 березня 2024 року члени Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області разом з представниками Комітету захисту прав адвокатів НААУ взяли участь у засіданні Броварського міськрайсуду Київської області по справі Олени Ніколюк (№361/3825/21, суддя Василенко Тетяна).

Справа ця прикметна тим, що в ній в якості обвинуваченого виступає людина, яка загрожувала смертю адвокату під час здійснення нею своєї професійної діяльності.

Увагу адвокатів ця справа привернула через надзвичайно довгий період досудового розслідування та попереднього судового розгляду. Справу ще не розпочали слухати по суті, а сторона захисту обвинуваченого вже навіть заявляє про закриття кримінального провадження у рамках статті 219 КПК. І хоч підстави для такого закриття з’являться лише у вересні 2024 року, очевидно, що далі затягувати немає куди.

Втім, навіть 7 березня справа не зрушила з місця – в засідання не з’явились ані обвинувачений, ані жоден з групи прокурорів.

Прокурори не прибули до суду без поважних причин. А обвинувачений заявив у письмовому вигляді про те, що перебуває на лікарняному, але при цьому не було надано жодних підтверджуючих документів.

У зв’язку з вищепереліченим представник потерпілої, член Комітету Тетяна Зелькіна поросила суд винести ухвалу про притягнення прокурорів до відповідальності за бездіяльність. Водночас, стосовно «хворого» суд попросили «не вірити на слово», і застосувати до обвинуваченого привід в рамках статті 140 КПК України.

Своєю чергою, Олена Ніколюк закликала суд «розплющити очі» і побачити, чого насправді хоче досягти інша сторона у справі – тобто закрити провадження через завершення строків. Також було запропоновано суду звернутись до керівника обласної прокуратури з вимогою забезпечити участь прокурора у наступних засіданнях.

Суд вирішив продовжити слухання справи 5 та 19 квітня 2024 року відповідно.

Комітет гарантує захист!

 

 

Новини партнерів та ЗМІ