Справи про адмінправопорушення розглядатимуть в режимі відеоконференції

15.02.2021

Справи про адмінправопорушення розглядатимуть в режимі відеоконференції

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо можливості брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» № 5025.

Ним пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 279-9, якою надати можливість учасникам судового процесу у справах про адміністративні правопорушення брати участь в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана цим Кодексом та судом обов’язковою.

Згідно з проектом учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за три дні до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається таким учасником іншим учасникам справи.

Суд може постановити ухвалу про участь заявника у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. Свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно в приміщенні суду.

Відеоконференція, у якій беруть участь учасники справи, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису. Відео- та звукозапис відеоконференції зберігається в матеріалах справи.

Суд за власною ініціативою або за клопотанням учасника судового процесу, який тримається в установі попереднього ув’язнення або в установі виконання покарань, може постановити ухвалу про його участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні такої установи.

Джерело

Законопроекти