Тепер остаточно. Вирок проти вбивць адвоката встояв у Верховному Суді

14.12.2022

Тепер остаточно. Вирок проти вбивць адвоката встояв у Верховному Суді

13.12.2022 року Верховний Суд залишив без змін вирок Дніпровського районного суду м. Києва та Київського апеляційного суду у справі по вбивству адвоката Юрія Ігнатенка (на фото).

Про цю справу неодноразово писали в ЗМІ, вона перебувала на постійному контролі у Ради адвокатів Київської області.

Четверо обвинувачених остаточно визнано винними у вчинені вбивства нашого колеги у березні 2015 року, та призначено покарання у виді позбавлення волі строком від 10 до 15 років. Від отримання найбільш суворого покарання у вигляді довічного позбавлення волі обвинувачених врятував їх вік. Одні були неповнолітні на момент вчинення злочину, інший досяг 65 років на момент оголошення вироку.

Нагадаємо, що мотивом вбивства була помста адвокатові за виграну справу. Юрій Ігнатенко зник одразу після перемоги у суді щодо шахрайства з нерухомістю.

Зусиллями адвокатської спільноти вдалось побудувати якісну роботу у вказаній справі, не зважаючи на постійні перепони з боку обвинувачених та правоохоронних органів. Адже за 7 років, що минули, тільки в суді першої інстанції змінилося п’ять складів суду. Справа раз-по-раз доходила до дебатів і знову починалася від початку. Складнощів додавало й те, що слідство у справі велося неякісно, в результаті чого не були належним чином процесуально оформлені низка доказів. Ще виникла проблема, яку неможливо було передбачити. Під час судового розгляду в Броварському міськрайонному суді Київської області було знищено частину відеозаписів слідчих експериментів та інших важливих для справи доказів. У адвокатів навіть склалось враження, що цю справу правоохоронці спеціально «зливали» на усіх етапах її розслідування.

Але постійний громадський тиск з боку адвокатів, які контролювати кожен крок суду та систематично відвідували усі засідання, виявився успішним. Вирок було оголошено – і він встояв у касації.

“Справа про вбивство колеги, якого було вбито у зв’язку професійною діяльністю, – це найвищий для нас пріоритет! Ця справа в черговий раз нас згуртувала”, – неодноразово наголошували представники Ради адвокатів Київської області.

Вказана справа стала одним з перших випадків, коли саме завдяки згуртованості адвокатської спільноти вдалось притягнути винних до відповідальності та довести справу до її логічного завершення – оголошення вироку.

А в Раді адвокатів Київської області ще раз нагадують усім, що кожен, хто вчинив злочин проти адвоката, неминуче понесе відповідальність. Кожен повинен усвідомити раз і назавжди, що адвокатів чіпати не можна. Вони виконують свій професійний обов’язок.

Юридичні новини України