У ІІ кварталі найбільше обшуків та затримань адвокатів сталося в Київській області та Києві

27.07.2021

У ІІ кварталі найбільше обшуків та затримань адвокатів сталося в Київській області та Києві

У квітні-червні 2021 року до рад адвокатів регіонів надійшло 110 повідомлень про обшуки та затримання адвокатів. 52 випадки затримань та обшуків відбулися без повідомлення РАР, 46 з них – в Київській області.

Згідно статистичних даних, за цей період представники РАР 156 разів здійснювали виїзди на відповідні процесуальні дії у колег. Найбільше виїздів відбулися у раді адвокатів Київщини – 62. При цьому офіційно рада була повідомлена правоохоронцями лише 16 разів.

На другому місці за цими показниками – м. Київ, де рада адвокатів отримала 33 повідомлення про обшуки та затримання адвокатів і здійснила відповідно 33 виїзди. Несанкціонованих візитів правоохоронців до столичних адвокатів у ІІ кварталі не було. На третьому місці – Одеська область, де рада отримала 18 повідомлень про обшуки та затримання адвокатів і здійснила 16 виїздів.

У квітні-червні до РАР надійшло 421 звернення адвокатів про ненадання інформації на адвокатські запити, найбільше – у Київській області (156) та м. Києві (81). На третьому місці за цим показником  – Одеська область, де РАР отримала 44 звернення. При цьому, за ІІ квартал складено 170 протоколів про адміністративне правопорушення, з них 83- радою адвокатів Київської області, 21 – м. Києва і 20 – Дніпропетровської області. Всього за цей час судами задоволено 14 таких протоколів по всій країні.

За ІІ квартал до РАР надійшли 28 звернень адвокатів щодо захисту професійних прав та гарантій. Рада адвокатів України отримала 37 таких заяв, на підставі яких скерувала 18 звернень до правоохоронних органів, а 35 заяв передала в роботу Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ.

Як відомо, закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачає, що під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, за окремими винятками. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи у відносинах з адвокатами зобов’язані дотримуватися вимог Конституції України та законів України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, практики Європейського суду з прав людини.

 

Юридичні новини України