У ВКДКА підготували узагальнення щодо адвокатів із системи БПД

19.02.2024

У ВКДКА підготували узагальнення щодо адвокатів із системи БПД

Неналежна поведінка, пов’язана із наданням адвокатом, який надає безоплатну правничу допомогу, може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність. Адже встановлена особлива процедура участі у системі БПД зумовлює додаткові обов’язки.

Узагальнення дисциплінарної практики кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури з питань надання адвокатами безоплатної правничої допомоги, затверджене рішенням Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № ХІІ-011/2023 від 28.12.2023, оприлюднене на сайті ВКДКА.

Аналіз практики застосування кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури вимог законів під час розгляду справ, пов’язаних з наданням адвокатами БПД, дав змогу ВКДКА зробити низку практичних висновків з питань:

  • узгодження позиції із підзахисним;
  • відмови від виконання доручення;
  • припинення дії доручення;
  • невиконання доручення клієнта через відсутність правових підстав;
  • можливості участі адвоката за призначенням у разі наявності в особи адвоката за договором;
  • значення висновку комісії з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами БПД.

Висновки можуть бути використані під час розгляду дисциплінарними палатами КДКА аналогічних питань.

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про безоплатну правничу допомогу», адвокати є суб’єктами надання безоплатної первинної та вторинної правничої допомоги. Цим законом визначається порядок та умови їх залучення до надання такої допомоги. На таких адвокатів в повній мірі поширюються усі вимоги Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Правил адвокатської етики та рішень Ради адвокатів України.

Джерело

Новини партнерів та ЗМІ