Угоди з прокурором зможуть оскаржити й треті особи — проект

26.11.2021

Угоди з прокурором зможуть оскаржити й треті особи — проект

Домовитися з одними, аби посадити, як правило заочно, інших: саме так сьогодні часто використовують угоди про визнання винуватості. Й оскаржити такі вироки дуже складно.
 
Аби покласти якісь перепони для використання такої схеми, нардепи запропонували проект «Про внесення змін до статті 394 Кримінального процесуального кодексу України» (№6328). Він має на меті розширити коло суб’єктів, які матимуть змогу оскаржити вироки на підставі угоди між прокурором та підозрюваним, обвинуваченим про визнання винуватості.
 
Втім, автори визнають, що судова практика не є сталою. Деякі судді вважають, що оскарження таких вироків в апеляційному порядку третіми особами можливе із посиланням на норми Конституції. Інші обмежувалися формальним прочитанням КПК, де окреслене коло суб’єктів, які мають право на апеляційне оскарження вироків.
 
Аби від неоднакового правозастосування не страждали права осіб, нардепи пропонують додати у ст.394 КПК два абзаци. В них передбачити можливість оскарження вироку на підставі угоди між про визнання винуватості для осіб, чиїх прав, свобод та інтересів він стосується. Зокрема якщо зміст вироку уможливлює твердження про співучасть такої особи у вчиненні кримінального правопорушення.
 
Новини партнерів та ЗМІ