Уряд та Парламент підтримують розвиток системи БПД

11.01.2021

Уряд та Парламент підтримують розвиток системи БПД

Закон України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», що набрав чинності з 1 січня, передбачає збільшення видатків на функціонування системи надання БПД.

«Ми вдячні за підтримку системи надання безоплатної правової допомоги Міністерству юстиції України, Уряду, Комітету Верховної Ради з питань правової політики та Парламенту, — зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов. — Юристи та адвокати допомогли вирішити проблеми та відновити порушені права багатьом українцям. Так, за роки роботи до нас звернулося понад 1 млн 780 тис. клієнтів, яким надано 2 млн 345 тис. консультацій, підготовлено процесуальні документи та представлено у суді інтереси у понад 304 тис. справ, ще у майже 650 тис. випадках призначено адвоката для захисту від обвинувачення. Юристи системи виїжджають та консультують, зокрема, у місцях несвободи, найвіддаленіших селах та геріатричних установах, представляють у суді інтереси українців у малозначних справах».

У Державному бюджеті на 2021 рік видатки на функціонування системи надання БПД збільшені на 134 037,1 тис. грн. Загалом видатки на потреби системи БПД затверджені у сумі 954 790,8 тис. грн.

Основна частина фінансування передбачена на оплату праці — видатки на ці потреби збільшено на 98 556,1 тис. грн. Такі зміни дадуть змогу підвищити середню заробітну плату у системі БПД з розрахунку штатної чисельності з 6,7 до 8,9 тис. грн.

Зазначимо, що, за даними Держстату, у державному секторі середня заробітна плата у листопаді 2020 році становила понад 17,3 тис. грн. Мінімальна заробітна плата з початку 2021 року становить 6 тис. грн, а з 1 грудня 6,5 тис. грн.

При цьому штатні юристи системи БПД тільки у 2020 році забезпечили надання громадянам 463,9 тис. консультацій та роз’яснень з правових питань, а також здійснили представництво інтересів у суді та складення процесуальних документів у 24,1 тис. справах.

Поряд з цим юристи забезпечують проведення правопросвітницьких заходів для громадян, зокрема з питань сімейного, пенсійного, земельного та інших категорій права. У 2020 році проведено 16,5 тис. таких заходів із загальним охопленням майже 950 тис. учасників.

«Важливо, аби тематика та програма заходів, які ми проводимо для інформування людей про їхні права, максимально відповідала їхнім потребам. Актуальні для українців правові проблеми визначалися на основі звернень по безоплатну правову допомогу. Однак такі дані не повною мірою відображають спектр правових проблем суспільства, адже частина населення не зверталася до центрів та бюро правової допомоги, а деякі клієнти не повною мірою ідентифікували усі наявні правові проблеми та відповідно шукали механізми їх вирішення», — переконаний заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Сергій Ющишин.

У цьому контексті у 2021 році планується впровадити новий сервіс – соціологічні дослідження правових потреб громадян, зокрема у питаннях земельних відносин. Планується визначити правові потреби громадян та громад, а також оцінити вплив від реалізації заходів з посилення правової спроможності громад на місцевому та загальнонаціональному рівнях. Поряд із провідною темою земельних правовідносин буде визначена обізнаність та ставлення українців до системи надання БПД. Для реалізації цього завдання передбачені видатки на закупівлю обладнання для проведення опитувань серед громадян.

Крім того, увага системи буде сконцентрована на розвитку цифрових правових послуг та удосконаленні наявних сервісів, забезпеченні ефективного доступу у центрах та бюро правової допомоги, забезпечення належного рівня якості послуг.

Підтримка керівництва держави у фінансуванні потреб системи БПД дає більш широкі можливості для залучення професійного персоналу та мотивування до максимально високопрофесійної, результативної та якісної роботи.

 

 

 

 

Юридичні новини України