Відповіді на адвокатські запити дублюватимуть в е-формі

06.02.2024

Відповіді на адвокатські запити дублюватимуть в е-формі

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 10445, яким встановлюється обов’язок повідомляти адвоката про направлення йому відповіді на адвокатський запит.

«Механізм отримання відповіді на адвокатський запит має деякі недоліки, які пов’язані із відсутністю на законодавчому рівні норми, яка б закріплювала необхідність повідомлення адвоката про направлення такої відповіді на адвокатський запит. У зв’язку з цим, доволі частими є випадки, коли особа, до якої надійшов адвокатський запит, датує відповідь в межах строку, встановленого ч. 2 ст. 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а направляє її з порушенням у декілька тижнів, а то й місяців», – зазначається у пояснювальній записці до проекту.

Ураховуючи зазначене, доповненням до ч. 2 ст. 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» запропоновано передбачити, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом, та за проханням адвоката, направити таку інформацію, копії документів засобами електронного зв’язку з накладанням електронного кваліфікаційного підпису.

Новини партнерів та ЗМІ