ВС пояснив, чому домашнім буде й насильство, вчинене щодо колишньої співмешканки

16.02.2022

ВС пояснив, чому домашнім буде й насильство, вчинене щодо колишньої співмешканки

Обставиною, що обтяжує покарання, є вчинення правопорушення щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах.
 
У справі №738/543/21 особу обвинувачували у вчиненні кримінального проступку, відповідальність за який передбачено в ч.1 ст.125 Кримінального кодексу, а саме — в умисному спричиненні легкого тілесного ушкодження колишній співмешканці. 
 
Суд першої інстанції визнав чоловіка винуватим у вчиненні цього правопорушення та призначив йому покарання у вигляді громадських робіт на 160 год. Однак апеляційний суд закрив провадження у зв’язку з відмовою потерпілої від обвинувачення.
 
Натомість Касаційний кримінальний суд підтримав скаргу прокурора, який наголошував на тому, що відповідно до п.7 ч.1 ст.284 Кримінального процесуального кодексу таке провадження не можна було закрити. Адже було визнано обставиною, яка обтяжує покарання, вчинення правопорушення стосовно особи, з якою обвинувачений раніше перебував у близьких відносинах.
 
Крім того, ККС зауважив, що апеляційний суд узагалі не обґрунтував твердження, що вчинений особою кримінальний проступок не пов’язаний з домашнім насильством.
 
Юридичні новини України