За несплачені адвокатські внески можуть позбавити права займатися адвокатською діяльністю

13.04.2021

За несплачені адвокатські внески можуть позбавити права займатися адвокатською діяльністю

За несплачені адвокатські внески можуть позбавити права займатися адвокатською діяльністю. Ради адвокатів готують подання до КДКА.

Радам адвокатів регіонів рекомендовано для стягнення заборгованості з адвокатів, які не сплатили щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, застосовувати такі заходи:

  • скласти реєстр адвокатів-неплатників, зазначивши заборгованість за минулі роки;
  • розмістити реєстр боржників на регіональному сайті;
  • надіслати таким адвокатам листи-повідомлення в паперовому/електронному вигляді про необхідність погашення заборгованості;
  • скерувати подання до регіональної КДКА про притягнення адвокатів-неплатників до дисциплінарної відповідальності;
  • публікувати на регіональному сайті інформацію про рішення відносно адвокатів-неплатників, які прийняла КДКА регіону;
  • скерувати до КДКА регіону повторне подання про притягнення до відповідальності адвокатів, які після закінчення строку накладеного дисциплінарного стягнення не сплатили заборгованість. Таких адвокатів позбавлять права на заняття адвокатською діяльністю з подальшим внесенням відповідного запису до ЄРАУ;
  • публікувати на регіональному сайті рішення КДКА регіону щодо притягнення адвокатів-неплатників до дисциплінарної відповідальності у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю.

Такі заходи передбачені рішенням Ради адвокатів України від 19 березня 2021 року № 2.

Згідно з цим рішенням ради адвокатів регіонів мають вжити заходів щодо скерування подань до регіональної КДКА про притягнення адвокатів, які не сплатили щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, до дисциплінарної відповідальності у зв’язку із закінченням встановлених строків сплати щорічного внеску (до 31 січня 2021 року).

Джерело

Юридичні новини України