Blog

18.02.2022

Захист прав адвокатів Київської області відбувається «за будь-якої погоди»

17 лютого 2022 року на адресу Ради адвокатів Київської області надійшло повідомлення про проведення наступного дня слідчих дій відразу стосовно декількох адвокатів. Представники Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області мали виїхати на місце обшуків о 6.30 ранку.

Завдяки злагодженій роботі Комітету, нового голови Комітету Леоніда Сівакова та члена РАКО Дмитра Дмитренка, на місце зустрічі зі слідчими (обшуки проводила одна й та сама група) виїхали адвокати Василь Скольський, Василь Кочерга та Олександр Широковський.

В результаті Василь Скольський поїхав до селища Святопетрівського, що під Києвом, а Василь Кочерга та Олександр Широковський – до м. Бучі (по вул. Лісова 1-Б).

І тільки після прибуття до Святопетрівського «раптом з’ясувалось», що жодного обшуку приміщень чи робочого місця адвоката там не відбуватиметься, а представника Ради чекають в м. Києві по вул. Ахматової, 13. Таку забудькуватість слідчих, нічим окрім провокації назвати не можна.

Втім, в Раді адвокатів Київської області швидко зорієнтувались і направили до «нового» місця обшуку іншого представника Комітету – адвоката Андрія Орлова (до нього згодом приєднався і В.Скольський).

Ситуацію рятував і той факт, що по вул.Ахматової вже був присутній представник Комітету захисту прав адвокатів НААУ Д.Пилипенко (їх слідчі попередили «правильно», водночас добре розуміючи, що приїхати повинні саме представники обласної Ради). Втім, в даному випадку важливо, що завдяки злагодженій координації дій між головою Комітету РАКО Л.Сіваковим та головою Комітету НААУ В.Клочковим, адвокат ні на хвилину не залишився без підтримки колег.

Представники Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності чітко й професійно виконали свої обов’язки, оскільки обшуки (прогнозовано) було проведено з численними порушеннями. Зокрема, в м. Буча у адвоката було вилучено мобільний телефон (який містив адвокатську таємницю), а також вилучені печатки юридичних осіб, про які не зазначено в ухвалі суду. Представниками Комітету подані відповідні письмові заперечення до протоколів обшуку.

Якщо хтось з правоохоронців подумав, що зможе легко маніпулювати питаннями захисту прав та гарантій адвокатської діяльності через реорганізацію Комітету захисту прав адвокатів РАКО, то вони жорстоко помилились.

Для Ради адвокатів Київської області захист прав адвокатів – завжди в пріоритеті.

Юридичні новини України