Запрацювала міжвідомча система електронного кримінального провадження eCаse Management System.

20.12.2021

Запрацювала міжвідомча система електронного кримінального провадження eCаse Management System.

Запрацювала міжвідомча система електронного кримінального провадження eCаse Management System. 16 грудня 2021 року детективи Національного бюро та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зареєстрували перше кримінальне провадження. Це реальний крок до цифровізації кримінальної юстиції.

Основою для цього стало затвердження порядку функціонування системи. Спільний наказ 15 грудня 2021 року підписали Національне антикорупційне бюро України, Рада суддів України та Офіс Генерального прокурора. А передумовою стали зміни до Кримінального процесуального кодексу України, зокрема доповнення його статтею 106-1.
 
«Національне бюро лишається драйвером змін у кримінальній юстиції України. Інновації впроваджуються заради підвищення ефективності досудового розслідування, і система eCase MS є одним із інструментів», — зазначив перший заступник Директора НАБУ Гізо Углава.
 
Так, Національне бюро стало першим правоохоронним органом в Україні, в якому функції слідчого та оперативного працівника об’єднано у новій професії — детектива. НАБУ стало новатором із запровадження прозорого конкурсного відбору працівників, а також створення Управління аналітики та обробки інформації. Працівники криміналістичної лабораторії НАБУ є єдиними в Україні сертифікованими експертами з комп’ютерно-технічних досліджень, а система протидії корупції в Національному бюро була визнана кращою в Європі.
 
Символічно, що запуск системи eCase MS відбувся через 6 років відтоді як детективи НАБУ внесли перші відомості до ЄРДР, чим дали старт досудовому розслідуванню новостворених антикорупційних органів.
 
Відео:
 
Новини партнерів та ЗМІ