Затверджено процедуру, за якою проводитимуть земельні торги

30.09.2021

Затверджено процедуру, за якою проводитимуть земельні торги

Кабінет Міністрів прийняв постанову від 22 вересня 2021 р. № 1013 “Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)”.

Адміністратором електронної торгової системи визначено державне підприємство “Прозорро.Продажі“.
 
Для початку торгів організатор укладатиме договір з оператором електронного майданчика. Після укладення договору про організацію та проведення земельних торгів через особистий кабінет оприлюднить в електронній торговій системі оголошення про проведення земельних торгів не пізніше ніж через 90 календарних днів після прийняття ним рішення. У такому рішенні зазначається перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, виставлених на земельні торги.
 
У момент старту модуля земельних торгів на індивідуальній веб-сторінці учасника відображається така інформація:
  • номер земельних торгів;
  • стислий опис лота;
  • номер учасника в земельних торгах;
  • кількість учасників;
  • розмір цінових пропозицій, поданих учасниками, які до їх розкриття були закритими ціновими пропозиціями;
  • час до початку земельних торгів та/або ходу подання цінової пропозиції учасника.
 
Після моменту старту модуля земельних торгів електронна торгова система робить паузу на 5 хвилин і оголошує раунд.
 
У земельних торгах можуть брати участь учасники, які подали закриті цінові пропозиції.
 
Учасник за допомогою інтерфейсу електронного майданчика отримає в особистому кабінеті унікальне гіперпосилання, яке надає тимчасовий прямий доступ до інтерфейсу модуля земельних торгів в електронній торговій системі. Оператор електронного майданчика повинен забезпечити конфіденційність цього посилання, яке є єдиним ідентифікатором учасника.
 
Земельні торги починаються автоматично в час та дату, які визначені в оголошенні про проведення земельних торгів в електронній торговій системі.
 
Переможець земельних торгів визначається шляхом автоматичної оцінки електронною торговою системою цінових пропозицій учасників та формування протоколу про результати земельних торгів.
 
Переможець земельних торгів:
  1. підписує протокол про результати земельних торгів протягом трьох робочих днів з дня, що настає за днем його формування електронною торговою системою;
  2. підписує договір за результатами проведення земельних торгів з організатором протягом 20 робочих днів з дня, що настає за днем формування протоколу про результати земельних торгів.
 
Новини партнерів та ЗМІ